Hizmet şartları ve üyelik sözleşmesi#kurallar

KadimBlok Hizmet Şartları ve Üyelik Sözleşmesi

Son güncelleme: 10/08/2022

İşbu hizmet şartları ve üyelik sözleşmesi (``Hizmet Şartları``) ile, KadimBlok tarafından size oyunlarımızı, uygulamalarımızı, internet sitelerimizi ve başka hizmetlerimizi (``KadimBlok Hizmetleri``) kullanma ve onlardan yararlanma izni verilmesinin şartları belirlenmektedir. “KadimBlok” ifadesi, KAYAHOSTİNG YAZILIM İNTERNET VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ anlamında olup işbu Hizmet Şartları siz ile söz konusu kuruluş arasında bir sözleşme niteliğindedir.

Sanal İçerik.

Sanal İçerik satın almak, kazanmak veya hediye olarak almak üzere tıkladığınızda, sadece Sanal İçerik’e erişmenize imkân veren bir lisans elde etmiş olursunuz. Edindiğiniz Sanal İçerik üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınız yoktur ve bunları başkasına devredemezsiniz. Sanal İçerik’in hiçbir parasal değeri yoktur, genel olarak oyuna özgüdür ve bunu “gerçek dünya” parası ile değiştiremezsiniz.

İade Politikası.

Sanal İçerik, edindiğiniz an itibariyle etkinleşen ürünler olması sebebiyle iade edemezsiniz.

1) HESAP

1.1) Hesap oluşturmamın önünde bir engel var mı?

KadimBlok’da hesap oluşturabilmeniz için 13 yaşın üzerinde olmanız veya ebeveyniniz/yasal vasinizin iznine sahip olmanız gerekir. 13 yaşın üzerinde olmamanız durumunda oluşturulan hesabın tüm aktivitelerinin sorumluluğu ebeveyniniz/yasal vasiniz ve sizdedir.

1.2) Gerçek bilgilerimi vermek zorunda mıyım?

Evet. KadimBlok’da yapacağınız işlemler için sizden istendiğinde gerçek bilgilerinizi vermek zorundasınız. Buna adınız ve soyadınız da dahildir.

1.3) Hesabımı takas edebilir veya satabilir miyim?

Hayır. Hesap oluşturduğunuz anda aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız:

  •     ∘ Hesap bilgilerinizi/hesabınızı kimseyle paylaşamazsınız.
  •     ∘ Hesap bilgilerinizi/hesabınızı satamazsınız veya devredemezsiniz.
  •     ∘ Hesap bilgilerinizi gizli tutmalısınız.

Hesap bilgilerinizin ifşa olması veya başkası tarafından öğrenildiğini düşünmeniz durumunda derhal bize bildirmelisiniz. Hesabınızı başkasıyla paylaşmanız veya hesabınızın güvenliğini yeterince sağlayamamanız durumunda meydana gelebilecek yetkisiz erişim ve kayıplardan (Sanal İçerik kayıpları da dahil olmak üzere) siz sorumlusunuz.

2) HESABIN FESHİ

2.1) Hesabın askıya alınması ve feshi.

2.1.1) Siz. Hesabınızın askıya alınması veya silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için hesap@kadimblok.com adresinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

2.1.2) Biz. Şu hâllerde yeterli şüphe oluşması durumunda hesabınızı size haber vermeksizin askıya alabilir veya silebiliriz:

    ∘ Hizmet Şartları’nı veya Kullanım Kuralları’nı ihlâl ettiyseniz.

    ∘ Yasal gerekçeler, 3. şahısların haklarının korunması veya KadimBlok menfaati gerekçesiyle hesabı aktivitelerinin sonlandırılması gerekli ise.

Yaptığınız ödemenin bir şekilde ödeme aracısı tarafından geri çekilmesi durumunda birilerine para iadesi yapmamız gerekir ise.

Başka birisinin ödeme yöntemlerini izinsiz kullanmış iseniz.

Bu tespitleri yapabilmek için otomatik sistemler veya işbirliği yaptığımız kişilerin verdiği bilgileri kullanabiliriz. Yanıldığımızı düşünürseniz Yardım Merkezi’mizden hiçbir detayı atlamadan bizimle iletişim geçin.

2.2) Hesabım sonsuza kadar muhafaza edilecek mi?

Bunun garantisini veremeyiz. Hesabınızın uzun süre inaktif olması durumunda hesabı feshetme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

2.3) Hesabım feshedilirse ne olur?

Hesabınıza tanımlanmış olan tüm kayıtlar silinir ve bunlara erişemezsiniz. Buna Sanal İçerik (satın aldığınız ürünler) de dahildir.

    ∘ Paranızın iadesini isteyemezsiniz.

   ∘ Oluşturduğunuz diğer hesapların da feshedilebileceğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Hesabınızın KadimBlok tarafından Hizmet Şartları çerçevesinde her zaman feshedilebileceğinin riskinin bulunduğunu biliyor ve bu şartlara göre davranacağınızı kabul ediyorsunuz.

3) SINIRLAMALAR

3.1) KadimBlokHizmetleri ile neler yapabilirim?

KadimBlok Hizmetleri’ni ve Sanal İçerik’leri sadece şahsi ve ticari olmayan amaçlarınız için kullanabilirsiniz. Herhangi bir KadimBlok Hizmeti’nden gelir elde edemez veya Sanal İçerik’lerin takasını/satışını yapamazsınız. Sanal İçerik’leriniz devredilemez ve KadimBlok tarafından geri alınabilir. Hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması durumunda Sanal İçerik’leriniz de sonlandırılabilir. Aksi, sözleşmeler ile tarafımızca belirtilmedikçe hiçbir KadimBlok Hizmeti üzerinden gelir sağlayamaz, sistemlerimiz üzerinde tersine mühendislik uygulayamaz, kaynak koda dönüştüremez veya modifikasyonlar yapamazsınız.

4) SANAL İÇERİKLER, OYUN PARASI VE SATIN ALIMLAR

4.1) Sanal İçerik’in tanımı.

Sanal İçerik KadimBlok Hizmet’lerinde size sunulan üyelik paketleri, kitler, spawnerler , kozmetik ürünleri (Sanal Ürünler) vb. veya krediler, coin (Oyun Parası) (topluca ``Sanal İçerik``) gibi şeylerin tamamıdır. Satın alma esnasında aksi belirtilmedikçe satın alınan Sanal Ürünler veya Oyun Parası yalnızca hangi oyun için satın alınmışsa o oyun için kullanılabilir.

4.2) Sanal İçerikleri nasıl edinirim?

    ∘ Sanal İçerik’leri elde edebilmeniz için birden çok yol vardır.

    ∘ Kredi kartı, banka kartı, ininal kart veya mobil ödeme gibi yollarla satın alabilirsiniz.

    ∘ KadimBlok etkinliklerinden, görevlerinden veya çekilişlerinden kazanabilirsiniz.

    ∘ Başka bir oyuncu tarafından size hediye edilebilir. (Hediye KC yüklemesi gibi)

4.3) Sahip olduğum Sanal İçerik’in mülkiyeti bana mı ait?

Hayır. Sanal İçerik üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınız yoktur. Satın aldığınız Sanal İçerik’lerin hiçbir parasal değeri yoktur ve sahip olduğunuz tüm Sanal İçerik’lerin mülkiyeti KadimBlok’a aittir. Sahip olduğunuz Sanal İçerik KadimBlok tarafından geri alınabilir, limitlenebilir veya değiştirilebilir.

Hizmet Şartları’nda aksi yönde bir ifade bulunsa dahi, hesabınız üzerinde hiçbir mülkiyet hakkınızın olmadığını ve olmayacağını, buna bağlı bütün hakların KadimBlok’a ait olduğunu ve KadimBlok çıkarlarına işleyeceğini ve bundan sonra da her zaman KadimBlok’a ait olup onun çıkarına işleyeceğini biliyor ve kabul ediyorsunuz.

4.4) Sanal İçerik’imi her zaman kullanabilecek miyim?

Sanal İçerik’inizi kullanabilmeniz veya erişebilmeniz her zaman için mümkün olmayabilir. KadimBlok Hizmetleri’nin eğlence ve güvenliğini artırmak veya korumak maksadıyla, oyun içeriklerinin veya Sanal İçerikler’in tümünü veya bir kısmını önceden haber vermeksizin ve hiçbir sorumluluk altına girmeden iptal etme, limitleme veya değiştirme hakkımız vardır.

5) ÖDEME VE VERGİLER

5.1) KadimBlok Hizmetleri tamamen ücretsiz mi?

KadimBlok Hizmetleri’nin bazı işlevleri ücretli olabilir. Bu durumda bize veya kullandığımız ödeme aracı firmalara doğru ve eksiksiz ödeme bilgileri vermeyi kabul ediyorsunuz. Ayrıca hesabınızda yaptığınız harcamalar ve ödemeler ile ilgili ücret ve (gerekiyorsa) vergileri de ödemeyi kabul ediyorsunuz. KadimBlok Hizmetleri’nin herhangi bir ürünü veya içeriği için ücretlendirmeler üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır. Bu Oyun Paranızın ürünler karşısındaki alım gücünü değiştirebilir. Sanal İçerik satın alımları için ücret peşin yapılır ve iade edilmez. Hesabınızda yapılan yetkisiz ödemeler de dahil olmak üzere bütün ödemelerden tamamen siz sorumlusunuz.

5.2) Ödeme sırasındaki sorumluluklarım nelerdir?

Ödeme işlemi sırasında hesabınıza tanımlanan Sanal İçerik’in doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir hata farkederseniz zaman kaybetmeden bizimle iletişim kurun.

6) KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİKLER

6.1) KadimBlok Hizmetleri içerisinde yayınladığım içeriklerden sorumlu muyum?

Evet. KadimBlok Hizmetleri içerisinde yayınladığınız tüm mesajlar, içerikler, metinler, sesler, görüntüler ve her türlü iletişiminizden (``İçerikleriniz``) siz sorumlusunuz.

İçerikleriniz’i ancak şu şartları kabul ediyorsanız yayınlayabilirsiniz:

    ∘ İçerikleriniz’i yüklediğiniz veya yayınladığınız andan itibaren, yayınladığınız veya yüklediğiniz İçerikleriniz’in dağıtma, yayınlama, uyarlama, çoğaltma, değiştirme, türevlerini üretme ve tüm telif haklarını süresiz ve ücretsiz olarak KadimBlok’a vermiş olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

    ∘ İçerikleriniz’in üzerindeki tüm haklarınızdan Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının izin verdiği ölçüde feragat ediyorsunuz. Aksi durumda İçerikleriniz’i adınız veya rumuzunuz ile veya adınız veya rumuzunuz olmadan kullanma ve değiştirme hakkını KadimBlok’a verdiğinizi kabul ediyorsunuz.

    ∘ İçerikleriniz’in hiçbirinin KadimBlok’a hiçbir gizlilik yükümlülüğü, eser sahibini zikretme yükümlülüğü veya başka yükümlülük getirmediğini ve İçerikleriniz’in herhangi bir kullanım veya ifşasından dolayı KadimBlok’un sorumlu tutulamayacağını beyan, taahhüt ve kabul diyorsunuz.

    ∘ İçerikleriniz’in hiçbir üçüncü şahsın haklarına tecavüz etmeyeceğini beyan, taahhüt ve kabul ediyorsunuz.

7) GÖZETİM VE TAKİP

7.1) KadimBlok Hizmetleri’ni kullanırken KadimBlok beni gözetim altında tutuyor mu?

Evet. Uygunsuz davranışları tespit etmek ve sınırlamak, hileyi ve bilgisayar korsanlığını önlemek ve KadimBlok Hizmetleri’ni iyileştirmek amacıyla bilgisayarınızda veya cihazınızda aktif bir şekilde sizi gözetim altında tutabiliriz. KadimBlok Hizmetleri’ni kullanmanızla ilgili bilgileri nasıl topladığımız ve işlediğimiz konusunda daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası’na göz atınız.

8) TELİF HAKKI İHLALLERİNİN BİLDİRİLMESİ

8.1) Birisi telif hakları ile korunan bir eserimin haklarını KadimBlok Hizmetleri’nde ihlal etmişse ne yapmam gerekir?

KadimBlok Hizmetleri içerisinde ihlal edilen bir telif hakkınız olduğunu düşünüyorsanız bunun için telif@kadimblok.com adresine telif hakkıyla korunan eserin hangi eser olduğu veya adı, telefon numaranız ve e-posta adresiniz ile bildirebilirsiniz. Yalnızca ilgili eserin telif hakları sizdeyse veya sahibi adına hareket etmenizi sağlayan vekaletiniz varsa bildirebilirsiniz.

Söz konusu bildirim bir yasal bildirimdir ve gerektiğinde ihlal ettiğinden şüphelenilen kişi ile paylaşılabileceğini bildirmek isteriz.

9) KULLANIM KURALLARI

KadimBlok Hizmetleri’ni kullanımınız sırasında Türkiye Cumhuriyeti’nin (veya bulunduğunuz ülkenin) bütün kanun, yönetmelik ve düzenlemelerine uymak zorundasınız. Bunlara ek olarak aşağıdaki davranışlarınız ve yapabilecekleriniz ile ilgili kurallara (``Kullanım Kuralları``) da uymak zorundasınız. Kullanım Kuralları’nda yazılı olmayan kullanım kuralları da olabilir ve herhangi bir anda haberli veya habersiz bir şekilde Kullanım Kuralları’nı değiştirme hakkımız ve söz konusu davranış Kullanım Kuralları’nda belirtilmiş olsun veya olmasın KadimBlok ilkelerini ve politikalarını korumak amacıyla tedbir alma hakkımız da saklıdır. Geçici olarak uzaklaştırma ve hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması da alınabilecek tedbirler arasındadır.

Aşağıdaki davranışlar genel itibariyle cezai yaptırımlara yol açabilecek davranışlara örnektir. Fakat bunlarla sınırlı değildir.

    ∘ Doğru olmadığı halde bir başka kişi veya kuruluş olduğunu iddia etmek. (KadimBlok çalışanı olduğunu iddia     etmek de buna dâhildir.)

    ∘ Sizin hakkınızda, KadimBlok çalışanları hakkında veya başka oyuncular hakkında kimlik belirtici bilgileri     kamuya açık sergilemek.

    ∘ Başka oyuncuları veya KadimBlok çalışanlarını taciz etmek, takip etmek veya tehdit etmek.

    ∘ Oyuncular için uygunsuz olduğunu düşündüğümüz içerikleri aktarmak veya iletmek. Küfürlü, zararlı, tehdit   edici, taciz edici, karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etiğe aykırı veya herhangi bir başka bakımdan     uygunsuz olan bir dil kullanmak da buna dâhildir.

    ∘ Virüs, Truva atı, tuş kaydedici (keylogger) ve bunların dışında gerçek şekilde zarar vermeye çalışan, zarar       verici  bir şekilde araya girmeye, gizlice izlemeye veya herhangi bir sistemi, veriyi veya kişisel bilgiyi izlemeye,     toplamaya yönelik içerikleri aktarmak veya aktarılmalarını kolaylaştırmak.

    ∘ KadimBlok tarafından KadimBlok Hizmetleri’ni korumak üzerine çalışan herhangi bir tekniği atlatmak,     etrafından dolaşmak, deaktif hâle getirmek, çalışamaz durumda bırakmak, bozmak, şifrelemesini çözmek veya   tersine mühendislik yapmak, kodlarını açığa çıkarmak.

    ∘ Tekrarlayan paylaşımlar (spam ve flood) yaparak sohbet veya ilgili ortamın akışını sabote etmek (Yardım   Merkezi'miz üzerinden defalarca talep oluşturmak da buna dâhildir).

    ∘ Hile saydığımız davranışlar olarak; tek kişilik oyunlarda başka oyuncularla işbirliği yapmak, puan biriktirmek   amacıyla oyun odalarını birden çok hesaplar ile doldurmak.

    ∘ Her ne sebeple olursa olsun, KadimBlok tarafından net bir şekilde izin verilmeyen üçüncü parti program   kullanımı. Modlar, Hackler, injection yoluyla yapılan hileler, otomatik tıklamayı sağlayan donanımlar veya yazılımlar da   buna dahildir ve bunlarla sınırlı değildir.

    ∘ KadimBlok Hizmetleri’ne ilişkin her tür iletişimi araya girerek izleyen, taklit eden, manipüle eden veya yeniden yönlendiren yetkisiz üçüncü parti programların kullanımı.

    ∘ Halka açık olmayan KadimBlok Hizmetleri alanlarına erişmek veya erişmeye çalışmak.

    ∘ KadimBlok markasının itibarını hedefleyen, zedelemeye çalışan her türlü yazı, resim, iletişim, yayın yapmak.

    ∘ Doğru olmadığı halde KadimBlok ile bağlantılı olma görünümü veren, kimlik bildirici bilgiler içeren veya karalayıcı, kaba, müstehcen, seksüel, ırkçı, etik dışı veya herhangi bir başka sebeple uygunsuz olan bir hesap veya kullanıcı adı seçmek. Bu durumlardan biri tespit edildiğinde haber vermeksizin KadimBlok hesabınızı feshedebilir veya başka tedbirler alabilir.

    ∘ Başka kişileri Kullanım Kuralları veya Hizmet Şartları’nı ihlal etmeye teşvik etmek veya cesaretlendirmek.

    ∘ KadimBlok Hizmetleri’ni yazılı iznimiz olmadan ticari amaçlı kullanmak veya KadimBlok Hizmetleri’ni kullanmayı durdurmanız talep edildikten sonra kullanmak.

İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NI OKUYUP ANLADIĞINIZI VE KADİMBLOK HİZMETLERİ’Nİ KULLANDIĞINIZ VEYA ONLARA ERİŞTİĞİNİZDE İŞBU HİZMET ŞARTLARI’NIN ÜZERİNİZDE BAĞLAYICI HALE GELDİĞİNİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.